تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور

تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور چیست؟

در این نوشته می خواهیم در ابتدا تفاوت‌های کلیدی فتوشاپ (Photoshop) و ایلوستریتور (Illustrator)، را بررسی کنیم. سپس به این مطلب خواهیم پرداخت که در چه موقع و چرا از هر کدام از این نرم افزارها باید استفاده کرد.

ادامه مطلب »
Indesign

ایندیزاین چیست؟

ادوبی ایندیزاین یا Adobe InDesign در واقع کاربردی ترین نرم افزار در حوزه صنعت نشر و صفحه آرایی می‌باشد. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی به‌کار می‌رود. به صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن نوشته و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است.

ادامه مطلب »
Illustrator

ایلوستریتور چیست؟

Adobe Illustrator به فارسی (ایلوستریتور) به معنی تصویرگر است و از محصولات گرافیکی شرکت ادوبی می باشد. ایلوستریتور یک ویرایشگر برداری (Vector Editor) است که همانطور که از اسمش مشخص است بر مبنای بردار و خط عمل می‌کند.

ادامه مطلب »
Photoshop

فتوشاپ چیست؟

فتوشاپ یا Photoshop که در لغت به معنای کارگاه عکس میباشد، یک نرم افزار حرفه ای ویرایشگر تصاویر است که توسط شرکت ادوبی توسعه یافته است. اصلی ترین کاربرد فتوشاپ، ویرایش تصاویر است که در عکاسی بسیار کاربرد دارد.

ادامه مطلب »
What Is Brandbook

برند بوک چیست؟

برند بوک چیست؟ قبل از شرح مفهوم کاربرد برند بوک یا دفترچه برند؛ تصور کنید که شخصی به شما یک کارت ویزیت بسیار شیک و شکیل را می‌دهد و از شما می‌خواهد که به همکاری با او فکر کنید. شما هم کارتش را می‌گیرید و

ادامه مطلب »
What Is Brand

برند چیست؟

برند چیست؟ تقریبا همه افراد می‌توانند به راحتی انواعی از برند را در اطراف خود نام ببرند. ولی ارائه تعریف کامل و جامع از آن کار بسیار مشکلی است. قبل از اینکه تعریفی از آن انجام دهیم باید این نکته را قید نماییم که لوگو

ادامه مطلب »
Logo Design

لوگو چیست؟ و چرا مهم است؟

قدم اول و نیز مهمترین آن در برندینگ طراحی یک لوگوی حرفه ای و منحصر به فرد است. که بتواند برند شما را به زیبایی نشان دهد. لوگو یک نشانه گرافیکی، یک طرح، یک سمبل، یک علامت و یا به طور کلی ترکیبی از دو یا چند مورد بالا که با نگاه اول یک کالا و خدمات را به ذهن بیننده القا می نماید.

ادامه مطلب »