طراحی برند بوک

طراحی برند بوک

طراحی برند بوک

برند بوک چیست؟

برند بوک (راهنمای برند) سندی است که شیوه به کارگیری تمامی عناصر یک برند و ارتباطات آنها را به صورت دقیق و یکپارچه مشخص می‌سازد. طراحی برند بوک شامل تمامی عناصر برند از طراحی لوگو و چگونگی استفاده از آن، رنگ سازمانی، اندازه‌های استاندارد تا لباس کارمندان و… می‌باشد. به طور کلی انجام هرگونه فعالیت‌های تبلیغاتی، بدون توجه به هویت برند، عناصر و ارزش‌های برند، موجب اغتشاش تصویر برند در ذهن مخاطبین می‌گردد. که این مورد اهمیت برند بوک و استفاده از آن را مشخص می‌نماید.


اهمیت کتابچه برند 

همه شرکت‌ها و سازمان‌ها برای انتقال پیام برند به کانال‌های ارتباطی، نیاز به یک راهنمای مصوب دارند. که کتابچه برند نام دارد. همه فعالیت‌های بازاریابی از طریق کانال‌های ارتباطی در معرض دید مخاطب هدف قرار می گیرد. طراحی برند بوک جهت حفظ یکپارچگی در محتوای بصری و فعالیت های برند، برای مخاطب یک ضرورت است.

فرض کنید برای یک کمپین تبلیغاتی خلاقانه که توسط که شرکت تبلیغاتی برای شما در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد، می‌بایست تیم طراحی گرافیک اقداماتی از قبیل طراحی بیلبورد، تولید موشن گرافیک، پست خلاقانه در شبکه‌های اجتماعی و طراحی پوستر را انجام دهد. با ارائه این کتابچه به آژانس تبلیغاتی می‌توان انتظار داشت که این دستورالعمل ها و استانداردها را در طراحی ها رعایت کنند تا یکپارچگی بصری برند حفظ شود.

به زبان ساده می توان گفت کتابچه برند یا برند بوک، در شناسایی برند، برند سازی و فعالیت‌های بازاریابی با تمرکز بر عناصر کلیدی برند تاکید دارد. برای اینکه هویت برند در فعالیت‌های بازاریابی دچار تغییر نشود و یکپارچگی محتوایی حفظ شود، تهیه کتابچه برند الزامی است. از طرفی کتابچه برند یک ابزار کمکی برای تیم برندینگ و بازاریابی است که موجب آشنایی با استراتژی های سازمان و فعالیت های برند می شود. این امر در هنگام برون سازی و ارجاع فعالیت‌های بازاریابی به دیگر موسسات بازاریابی به خوبی مشخص می شود.


طراحی برند بوک در گنبد فیروزه

طراحی برند بوک در آژانس بین المللی طراحی و تبلیغات گنبد فیروزه به شیوه ای کاملا حرفه ای و متمایز انجام می شود. به صورتی‌که در طراحی برند بوک تمام جزئیات مهم از جمله تاریخچه،‌ واژه شناسی، رنگ بندی، ویژگی‌های گرافیکی، فونت‌ها و سبد محصولات برند مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس با توجه به هویت و شخصیت برند طراحی برند بوک اجرا می‌گردد.‌