ثبت برند

ثبت برند

برند چیست؟

برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح، نماد، عبارت و نام است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می شود. ثبت علامت تجاری در تمامی مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در همه زمینه های قابل اخذ می‌باشد. و می‌تواند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند. و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند را به همراه دارد.

ثبت برند

ثبت برند چیست؟

برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح، نماد، عبارت و نام است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می شود.

 واژه برند در جامعه ما به محصول یا خدمتی گفته می شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برند های دلخواه آن‌هایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آن ها حس مالکیت داشته باشند.

اولین اقدام برای شروع فعالیت تجاری، چه تولیدی و چه خدماتی، انتخاب یک نام تجاری است. این نام تجاری خدمات یا محصولات شما را از رقبا متمایز می کند و مشتریانتان شما را به آن نام خواهند شناخت.

ثبت علامت تجاری در تمامی مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در همه زمینه های قابل اخذ می‌باشد. و می‌تواند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند را به همراه دارد.

در حقیقت هر شرکتی که اقدام به گزینش و ثبت علامت تجاری می‌کند. محصولات خود را متمایز از سایر محصولات مشابه بازار می‌نماید. تمایزی که به هنگام دیدن یا شنیدن نام آن علامت تجاری می تواند یاد آور خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص آن محصول باشد.

بنابراین ثبت برند تنها داشتن یک نام یا یک علامت نیست بلکه معیاری برای شناساندن شما در بازارهای ملی و جهانی است.

 

مراحل اجرا

 1. دریافت مشاوره ثبت برند و لوگو
 2. 2انتخاب نام برند
 3. استعلام برند قبل از ثبت
 4. آماده کردن مدارک مورد نیاز
 5. ثبت اظهارنامه در سایت اداره مالکیت
 6. پرداخت هزینه اظهارنامه در سایت
 7. چاپ آگهی تقاضای ثبت در روزنامه رسمی
 8. مراجعه حضوری به اداره مالکیت
 9. پرداخت حق الثبت برند
 10. پرداخت هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم
 11. تحویل گرفتن گواهی 10 ساله ثبت برند
Trademark